Kas mūsų laukia Google naujos kartos paieškos sistemoje?

Rugpjūčio 11 dieną, Google be išankstinio įspėjimo viešai atvėrė vartus visiems norintiems išbandyti Google naujos kartos paieškos sistemos variklį kurį ji pati pavadino „Kofeinu“ (ang: Caffeine).
Taip pat, kaip Google ir yra būdinga daugiau nesulaukėme jokio pranešimo apie tai, kokie pakitimai atlikti naujojoje sistemoje ar kada bus galima ją išvysti pilnai funkcionuojančią.
Visi norintys išbandyti bandomąją versiją Google greit pasirodysiančio naujojo sistemos variklio yra kviečiami apsilankyti adresu http://www2.sandbox.google.com/.

Daugelio nuomonė Google tyčia kol kas neatskleidžia bent esminių skirtumų tarp esamo ir naujojo paieškos sistemos variklio algoritmų.
Tačiau norint atskleisti paslaptį mums patiems teko atlikti daugelį bandymų lyginant esamos ir naujosios sistemos pateikiamus paieškos rezultatus.

Štai ką mes pastebėjome:

1. Net ir ieškant pačiais paprasčiausiais paieškos raktažodžiais aukščiausiai esantys pirmi trys rezultatai niekad nekito.
Tačiau, pradedant 4 ir žemesne pozicija – rezultatai kito. Dažnu atveju „Kofeinas“ pateikdavo tokius pat paieškos rezultatus, tačiau juos sumaišydavo pozicijose.

2. Rezultatų tikslumas

Iki šiol negalėjome skųstis Google pateikiamų paieškos rezultatų tikslumu -
jie visada buvo ir yra pakankamai tikslūs, tačiau naujoji Google paieškos sistemos variklio versija tam tikrais momentais pateikia dar tikslesnius rezultatus.

3. Susijusios paieškos
Naujoje Google versijoje ši eilutė yra panaikinama viršuje ir paliekama tik pačioje puslapio apačioje.

4. Pateikiamų rezultatų skaičius
Google jau senai žinoma kaip daugiausiai puslapių suindeksavusi paieškos sistema, tačiau naujoje jų pamatysime dar daugiau.
Pabandę tokią paprastą paieškos užklausą kaip „žaidimai“ naujoje versijoje matome 8,960,000 pateikiamų rezultatų, kai senojoje – 8,100,000.

5. Populiarėjant socialiniams tinklams, Google taip pat stengiasi juos labiau susieti su paieškos rezultatais. Taip naujoje paieškos sistemoje matysime daugiau paieškos rezultatų iš tokių socialinių tinklų kaip „Twitter“.

6. Mažiau šiukšlių (spam’o).
Ieškant nemokamų paslaugų internete dažniausiai tekdavo pereiti per kelis ar net kelioliką spam tinklapių ir tik poto patekti ten kur yra tai ko ieškojome.
Naujoji Google versija pasiūlys kur kas „švaresnius“ paieškos rezultatus.

7. Paieškos tempai
Senojoje Google paieškos sistemoje pati paprasčiausia paieškos užklausa užtrukdavo nuo 0.2 iki pusės milisekundės sugeneruoti rezultatus. Naujasis variklis tai padaro per mažiau nei penktadalį milisekundės.

Išvada

Po visų šių bandymų galime daryti išvada, kad naujoje versijoje galime laukti labiau koncentruoto, greitesnio, paprastesnio ir kartu saugesnio Google’o.

VN:F [1.9.5_1105]
+3

  1. avatar Darbas online

    Nepaminėta, kad ganėtinai stipriai keičiais pati tinklapio architektūra (nors esminis išdėstymas nepakitęs). Dabar vartotojas gali įjungti kairėje meniu, kuris leidžia filtruoti ir atrinkti rezultatus.

    VA:F [1.9.5_1105]
    +3

Jūsų atsiliepimas

Gairės: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .