Google Pagerank

Google PageRank yra išreiškiamas skaičiumi nuo vieno iki dešimties kuris atspindi tinklapio „svorį“ pasauliniame tinklapių tinkle. Tinklapis gavęs nuorodą kitame tinklapyje gauna balsą „už“, kuo daugiau tokių nuorodų gauna konkretus tinklapis tuo didesnis jo Google PageRank.

Google PageRank yra labai svarbus, todėl, kad tai yra vienas iš faktorių lemiančių tinklapių pozicijas Google paieškos sistemoje. Žemiau pateiksime kelis pagrindinius faktus apie PageRank.

  • PageRank nėra lankomumo ar užimamos vietos paieškos sistemose rodiklis.

    PageRank visiškai neįtakoja tinklapio lankomumo, t.y. tinklapis PR1 gali turėti 100 lankytojų per parą, o tinklapis PR10 gali turėti tik 10 unikalių lankytojų per parą.
  • NoFollow nuorodos į jūsų tinklapi, tai nepasitikėjimo ženklas.

    Visada keisdamiesi nuorodomis įsitikinkite, kad nuoroda nebus „NoFollow“, kadangi tokio tipo atgalinės nuorodos visiškai neduoda naudos paieškos sistemų atžvilgiu.
  • PR1 nuoroda naudingiau, nei PR6 nuoroda.
    Taip tai tiesa. Vienas didžiausių faktorių siekiant didžiausios naudos keičiantis nuorodomis tai artimas ryšys tarp tinklapių, t.y. panaši tinklapių tema. Tarkim, kad jūs administruojate tinklapį kuris pardavinėja automobilius ir esant pasirinkimui gauti nuorodą iš PR1 tinklapio apie mašinas ir gauti PR6 iš tinklapio apie humanitarinius mokslus, kai kuriais atvejais jums naudingiau būtų rinktis PR1 atgalinę nuorodą.
  • Atgalinės nuorodos kokybę lemia jau esančių nuorodų skaičius tinklapyje.

    Įsivaizduokite kad svetainė – tai dubuo su stikliniais rutuliukais („dubens“ dydis priklauso nuo PR“). Kiekviena nuoroda tinklapyje nukreipta į išorę (t.y. į kitą tinklapį) pasiimą dalį tų rutuliukų. Jei išeinančios nuorodos tik dvi, tai jos tą dubenį su rutuliukais pasidalina pusiau ir išeina su daug svorio. Jei Išeinančios nuorodos keturios, tai jos tą dubenį pasidalina į keturias dalis ir t.t. O jei išeinančių nuorodų 45 suprantama, kad kiekvienai svetainei atitenka labai mažai svorio ir naudos priklausomai nuo to puslapio PR yra gaunama mažai.
VN:F [1.9.5_1105]
+8

  1. avatar T-Law

    Labai aiškiai ir smulkiai išaiškinta, puikus darbas ;)

    VA:F [1.9.5_1105]
    +1
  2. avatar Vilius

    Sveikas,

    kaip patikrinti ar nuorodos NoFollow ar ne?

    Ir kada atskirti kuris atvejis geriau backlink`as pr1 ar pr6?

    VA:F [1.9.5_1105]
    0
  3. avatar NoFollow

    Del Nofollow – pasiziurek puslapio pirmini teksta ir su Ctrl-F paieskok teksto „NoFollow“.

    VA:F [1.9.5_1105]
    +1
  4. avatar T-Law

    Taip tarkim nusiperku backlinką ir jis gali būti nofollow? Kaip patikrinti?

    VA:F [1.9.5_1105]
    0
  5. avatar admin

    Prieš perkant geriausia paklausti ar nuoroda dofollow. Naudojant firefox tinklapyje kuriame patalpinta nuoroda spaudžiam CTRL+U. HTML kode įsijungiame paieškos lauką CTRL+F suvedame savo tinklapio adresą ir žiūrime ar nuorodos kode nesimato rel=“nofollow“.

    VN:F [1.9.5_1105]
    0
  6. avatar Tygas

    Google vaikšto ir per nofollow nuorodas, tik nesidalina nuoroda tokiu value.

    VA:F [1.9.5_1105]
    0
  7. avatar admin

    Adam Lasnik vienas iš Google inžinierių paklaustas kaip Google elgiasi su nofollow nuorodomis sakė: „Google will not even let the spider crawl links that have the nofollow attribute. But it will crawl the link if it is found elsewhere.“

    VN:F [1.9.5_1105]
    0
  8. avatar Marius

    Ačiū, tikrai geras straipsnis.

    VA:F [1.9.5_1105]
    +2
  9. avatar Henrikas

    Geras straipsnis!

    VA:F [1.9.5_1105]
    0

Jūsų atsiliepimas

Gairės: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .