SEO Pradedantiesiems

Šį straipsnį/pamoką optimizavimo paieškos sistemoms tema skirsime pradedantiesiems. Straipsnio pradžioje stengsimės aprėpti pagrindinius optimizacijos aspektus. Laikantis pagrindinių optimizacijos principų palengvinsite paieškos sistemoms darbą suprantant ir indeksuojant puslapį.

Tinklapio optimizavimą sudaro mažos modifikacijos atliekamos skirtingoms puslapio dalims (tokios kaip puslapio pavadinimo ar meniu punktų taisyklingas išdėstymas). Atlikus vieną ar kelis pakeitimus drastiškų pasikeitimų paieškos sistemų pozicijose tikėtis nerealu, tačiau sujungus gausybę jų į vieną visumą beliks tik stebėti puslapio kilimą pozicijose.

Google pradžiamokslis

Daug pradinių aspektų aprėpia Google seo pražiamokslis (.pdf) trumpai ir aiškiai pateikiantis daug informacijos seo, turinio kūrimo, javascript naudojimo, raktinių žodžių tyrimo, internetinio verslo plėtros ir kitomis temomis. Paieškos sistemos yra suinteresuotos vartotojams pateikti kuo tikslesnius paieškos rezultatus, todėl jos taip pat yra suinteresuotos padėti tinklapių savininkams tinkamai pateikti informaciją internetiniuose puslapiuose.

Kritiniai SEO aspektai

Praturtinant straipsnį nusprendžiau publikuoti ir YouTube video labai svarbiu pradiniu seo aspektu kuris yra būtinas norint pakilti paieškos sistemų pozicijomis aukštyn.

Trumpai apie video.

Video pamokoje kalbama apie kritines raktažodžių talpinimo vietas.

 • Pirma ir svarbiausia raktažodžio pozicija yra įvardijamas puslapio pavadinimas.
 • Antra svarbiausia pozicija – antraštė (h1).
 • URL
 • Raktažodžio paminėjimas tekste (pirmuose 100 žodžių).
 • Atgalinė nuoroda į puslapį (nuorodos tekstas).
 • Paveiksliukų alt žymės, failo pavadinimas.
 • Taip pat <bold>, <i>, <u> žymės.

Pastabos

Dažnai pasitaikanti naujokų probelma yra tai, kad nepasiekę greitų rezultatų persistengia bandydami vis naujas taktikas. Labai dažnai tai pasireiškia raktažodžių perpildymu, gausybe atgalinių nuorodų per labai trumpą laiką ar jų spam’inimu foruomse ar populiarių tinklapių komentaruose. SEO nėra tas darbas, kurį dirbęs visą naktį iš ryto jau gali matyti razultatus. SEO tai tęstinis darbas kurio rezultatų tenka palaukti kelis mėnesius ar net metus. Vykdant optimizaciją viskas turi būti atlika kuo natūraliau ir suprantamiau paieškos sistemoms, bet tuo pačiu ir neatrodyti keistai ar nesuprantamai lankytojams.

Baigiant noriu palinkėti visiems pradedantiesiems sėkmės optimizuojantis ir kantrybės laukiant primųjų rezultatų.

VN:F [1.9.5_1105]
+20

 1. avatar T-Law

  Puikus straipsnis padėsiantis pramokti SEO.

  VA:F [1.9.5_1105]
  +4
 2. avatar Ramas

  Geras straipsnis. Pradedantiems domėtis seo (kaip tik man) šis straipsnis kaip tik.

  VA:F [1.9.5_1105]
  +5
 3. avatar Žilvinas

  Noriu paklaust ar lankomumas turi įtakos seo?
  Tarkim yra puslapis kurį aplanko 5 žmonės į savaitę ir yra webas kurį aplanko 1000 unikalių į savaitę, tačiau ant abiejų seo maždaug vienodas. Kurį geriau ras google?

  VA:F [1.9.5_1105]
  0

Jūsų atsiliepimas

Gairės: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .